W tym tygodniu sfinalizowaliśmy realizację projektu sportowego w SP w Rzeplinie.

Realizacja takiego projektu to nie tylko wyjście do sklepu na zakupy (to jest najprzyjemniejsza część realizacji zadania). Przede wszystkim jest to dużo pracy biurowej – pomysł (zwykle bazujemy na opinii ekspertów – nauczycieli z SP w Rzeplinie), przygotowanie projektu, opis zadania, złożenie dokumentów, realizacja zakupów, a wreszcie podsumowanie i rozliczenie całości przedsięwzięcia. Często, coś co się wydaje błahym przedsięwzięciem jest rozciągnięte na kilka miesięcy różnego rodzaju działań.

Tegoroczny projekt (zrealizowany przy wsparciu finansowym Gminy Żórawina) miał na celu umożliwienie dzieciom w SP w Rzeplinie zapoznania się z tenisem stołowym.

Zakup stołów do tenisa pozwolił utworzyć Szkolną Ligę Tenisa Stołowego. Początkowo, uczniowie podchodzili do tego pomysłu sceptycznie. Do udziału w przedsięwzięciu zapisała się tylko sportowa „elita” szkoły. Dzieci grały między sobą codziennie na długiej przerwie, niektóre mecze kończyły się wynikiem 11:0, inne, bardzo zacięte, rozgrywały się do dwupunktowej przewagi. W związku z coraz większym zainteresowaniem ze strony dzieci, w dniu 30 maja 2018 r. (obchodząc DZIEŃ DZIECKA i DZIEŃ SPORTU w szkole) nauczyciele zorganizowali I TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO w Rzeplinie. W tym turnieju dzieci grały systemem pucharowym. Były łzy porażki, wielka radość z wygranej oraz gorący doping, wsparcie i wszystko to, co w sporcie najpiękniejsze. Dzieci dzięki takim akcjom uczą się zasad gry fair play, kulturalnego kibicowania, wspierania zawodników, a przede wszystkim – integrują się. W kolejnym roku szkolnym chcemy kontynuować rozgrywki Szkolnej Ligi Tenisa Stołowego oraz zorganizować kolejne turnieje. Mamy nadzieję, że w roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła wystawi reprezentację na zawody tenisa stołowego, na które nigdy nie jeździliśmy ze względu na brak stołów i zainteresowania dzieci.

A pod linkiem: Zawody w SP w Rzeplinie – Pierwszy Turniej Tenisa Stołowego znajdziecie galerię ze zdjęciami z zawodów.

Serdeczne podziękowania dla nauczycieli, którzy nas wspierali, dla Gminy Żórawina za środki na realizację projektu oraz wszystkim członkom Stowarzyszenia Projekt Dzieciaki, którzy aktywnie brali udział w tym projekcie!