Drodzy rodzice uczniów S.P. w Rzeplinie. Chcielibyśmy przypomnieć wam o istnieniu Stowarzyszenia (Projekt Dzieciaki), które ma na celu wspieranie prac S.P. w Rzeplinie oraz Świetlicy w Karwianach. Pozwólcie, że po krótce przypomnimy, a w przypadku tych którzy jeszcze nie wiedzą że istniejemy – opowiemy, co i jak.

.oO — dlaczego? — Oo.

Powołanie Stowarzyszenia pozwoliło nam, jako rodzicom, na zorganizowaną pomoc szkole i naszym dzieciom. Dzięki Stowarzyszeniu, możemy w wygodny sposób występować jako grono wszystkich rodziców, jednocześnie angażując w tym celu niewielką liczbę osób dla każdego z zadań które sobie wyznaczymy.

.oO — jakie mamy cele? — Oo.

Stowarzyszenie działa na rzecz szkoły w Rzeplinie oraz świetlicy wiejskiej w Karwianach. Naszym celem jest wsparcie szkoły w jej działaniach oraz aktywizacja świetlicy. Dzięki Stowarzyszeniu chcemy:

– organizować zajęcia dodatkowe dla dzieci (warsztaty taneczne, naukę języków, zajęcia komputerowe, zajęcia sportowe)
– organizować czas wolny w trakcie ferii (półkolonie, ogniska tematyczne)
– starać się o dofinansowanie dla dzieci, które tego wsparcia finansowego potrzebują, aby mogły bez przeszkód uczestniczyć w różnych formach zajęć i atrakcji kulturalno-rozrywkowych

Poza tym, chcemy działać w obszarach które wymagają wsparcia ze strony gminy:

– rozwiązanie problemów komunikacyjnych (poprawa sytuacji z gimbusami)
– ułatwienie dostępu do atrakcji miasta (organizacja transportu)
– modernizacja i doposażenie szkoły w Rzeplinie
– remont i modernizacja świetlicy w Karwianach

.oO — skąd chcemy czerpać pomoc? — Oo.

Jako Stowarzyszenie staramy się o wsparcie finansowe z różnych źródeł – udział w projektach dla organizacji pożytku publicznego, różnego rodzaju konkursach oraz programach pomocowych z Unii Europejskiej.

Jesteśmy również otwarci na wszelkie wsparcie ze strony organizacji i instytucji komercyjnych. Wspieranie naszej działalności pozwala na odliczenie aż do 6% z dochocodu darczyncy. Wynika to z faktu, że jesteśmy organizacją pożytku publicznego.

Zachęcamy do wspierania naszych działań, a tym samym wspieranie społeczności wiejskiej na rzecz której aktywnie pracujemy.

Zachęcamy do zapoznania się z projektami które realizowaliśmy do tej pory:

Matematyka inaczej
Programowanie w języku Scratch
Udział w przedsięwzięciu „Hour of Code”
Projekt lokalny – Aktywne Karwiany
Dzien Dziecka Dniem Sportu

Pamiętajcie, że zawsze możecie wpierać nasze działania, a biznes, może wspierać naszą działalność i korzystać z odliczeń – jesteśmy organizacją pożytku publicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *